Vibrasyon Motoru Nedir?

Ustun reduktor Kopyasi Kopyasi

Vibrasyon motoru nedir? Vibrasyon motoru, elektrik enerjisi ya da pnömatik (hava) enerjisi ile çalışarak titreşim enerjisi üreten bir motor türü olarak bilinir.

Vibrasyon motorları, titreşim enerjisinin gerekli olduğu tüm endüstriyel makinelerde, gıda, yem, un fabrikalarında, inşaat sektöründe metro, otoyol, hidroelektrik santrallerin cebri su tünellerinde, beton prefabrike elemanlar üreten çelik ve ahşap beton kalıplarında kullanılmaktadır. Ayrıca madenlerde, asfalt fabrikalarında ve beton santrallerinde kırma makinelerinde, kum susuzlaştırma makinelerinde, geri dönüşüm tesislerinde, un, yem, çimento ve benzeri çelik silolarda, eleklerde, besleyicilerde, titreşimli tahliye kanallarında, sıkıştırma, dökme, yürütme, ayırma ve yerleştirme için vibrasyon motorları kullanılır.

Vibrasyon motorları, rotor miline sabitlenmiş eksantrik ağırlıklar sayesinde enerji verilen motorun rotorunun dönmesi ile vibrasyon (titreşim) enerjisi üretir.

Titreşim motorları ile lineer titreşim elde etmek için: Aynı marka, model (elektrik, mekanik ve kilogram santrifüj) gücünde 2 adet vibrasyon motoru aynı düzlemde, aynı eksende monte edilmelidir. 2 vibrasyon motoru zıt yönlerde çalıştırıldığında vibrasyon plakasına dik açılarda ileri-geri (döner) yönde vibrasyon enerjisi elde edilir. Lineer vibrasyon ile çalışacak makinelerin ağırlık merkezi belirlenmeli ve vibrasyon motorları bu merkeze monte edilmelidir. 2 adet vibrasyon motorunun ürettiği lineer açı ile makinenin ağırlık merkezinden geçen kuvvet hattının birleşme açısına dikkat edilmelidir.

Titreşim motorları ile dairesel titreşim elde etmek için: Vibrasyon makinesinin kapasitesine göre bir vibrasyon motoru seçilmeli ve sistemin ağırlık merkezine monte edilmelidir. Böylece 360 ​​derece tam dairesel titreşim enerjisi elde edilir.

Titreşim motorları ile eliptik titreşim elde etmek için: Titreşim makinesinin kapasitesine göre bir titreşim motoru seçilmeli ve montaj noktası titreşimli makinenin ağırlık merkezinin dışına monte edilmelidir. Böylece eliptik titreşim enerjisi elde edilir.

Daha detaylı bilgi almak için burayı inceleyin.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
☎️ HEMEN ARA VE FİYAT AL 👈🏻