DAHİLİ INVERTÖRLÜ MOTORLAR

Dahili invertörlü motorlar, frekans invertörü entegre edilmiş 3 fazlı asenkron motorlardan oluşur. Güç aralığı 0.35kW dan 15kW ya kadar olan motorlardır.(71 den 160 gövdeye kadar). Ünite motorun arka tarafına yerleştirilmiş kompakt frekans invertöründen meydana gelir. Temel yapı kapalı fan soğutmalı IP55 korumalı sistemdir. Dahili invertör motorlar yüksek termal koruyucu sayesinde zor şartlar altında çalışabilir. Gövde malzemesi 132 gövdeye kadar aluminyum, daha büyük gövdelerde ise dökme demirdir. Flanş malzemesi ise 90 gövdeye kadar aluminyum, 160 gövdeye kadar ise dökme demirdir. Isı yayılımını önlemek için invertör motordan izole edilmiştir(Patentli sistem). İnvertörün ısı atımı kendi fanı sayesinde olur. İnvertör ile   V/F(Frekans voltaj kontrol) veya SLV (sensörsüz vektör kontrol) modlarından biri seçilebilir. İnvertör üzerindeki 3 buton ile programlanması ve kullanması oldukça kolaydır. Bazı parametrelerin otomatik set edilmiş olması (İvmelenme zamanı, frekans voltaj oranı gibi) programlamayı kolaylaştırır. Talep halinde haberleşmeli kullanıma göre düzenlenmiş olarak sağlanabilir.( Profibus, Interbus-S, Device-Net, vs). Dahili invertör motorlar sadece normal bir invertörün motora bağlanması ile çalışan motor gibi değil, gerçek bir dahili frekans çevirici motor olarak tasarlanmıştır. Kablolama işlemi kolayca yapılır. Bütün bu özellikler güçlü yapısıyla dahili invertör motorları daha performanslı kılıyor.

 

Fayda ve Uygulamaları

Dahili invertör motorlar otomasyon sektöründe büyük bir yenilik sunarken, üreticilere, otomasyon tasarımcılarına ve makina kullanıcılarına yeni imkanlar ve büyük ekonomik avantajlar sunuyor. Kurulum kolaylığı, basit yapısı ve sistemin yüksek fiyat performans ürünü olması şöyle ifade ediliyor:

Genel boyutları son derece azaltılmıştır; kaplinler standart motorlar ile (özel flanşlar ve milleri istek üzerine temin edilebilir) aynıdır. Koruma sınıfı standart olarak IP 55 (IP 56 talep üzerine mevcuttur) ‘dir; Elektrik bağlantıları son derece basitleştirilmiş; güç ve kontrol tamamen ayrılmış ve farklı terminal kutularına yerleştirilmiş; Harici filtre uygulamasını önlemek için dahili EMI filtresi konulmuştur. Motor bağlantı kabloları standart güç kabloları ile yapılabilir. EMC regülasyonuna uymak için artık ekranlı kabloaya ihtiyaç duyulmayacaktır. SMI serisi motorlara hemen daha fazla avantaj sunan mekanik hız varyatörü takılabilir. Sistem performansı, her çalışma şartlarında çok  yüksektir; SMI motor ölçme ve hareket sistemlerinin daha çok yer bulduğu otomasyon sistemlerinde panel boyutlarını ve kablolama maliyetini azaltarak ihtiyaçlara çözüm sunar.

SM Serisi
M Serisi
Menü
Sohbeti başlat
Merhaba, 👋
Web Sitemize Hoşgeldiniz...
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?